20° Parçalı bulutlu
  • EURO 6.58
  • DOLAR 5.69

Ağrı Kesicinin Sebep Olduğu Ağrılar

Sağlık - 21 Ekim 2015 09:20 A A

Migren ağrısı gibi dayanılamayacak ağrıların etkisini geçirmek için başvurduğunuz ilk çare ağrı kesiciler ise; ve bunu neredeyse her gün tekrarlıyorsanız dikkatli olmanızda fayda var. Migren ataklarını ağrı kesiciler ile erteleyebilirsiniz elbette ancak;  bu bir kısır döngü haline gelecektir.

Ağrı kesicilerin ise; böbrek, karaciğer ve mide üzerinde zararlı etkileri oldukça fazla. Bunun yanı sıra sürekli kullanılan ağrı kesiciler ile hedeflediğiniz bölgede geçmesini umud ettiğiniz ağrı rebound adı verilen bir başka baş ağrısına sebep olacaktır.

bir rahatsızlığı geçirmek üzere her gün aldığınız ağrı kesici artık bir bölgedeki ağrıyı hafifletirken diğerini tetikliyor. Üstelik, aşırı ilaç kullanımı organlarda da tahribata yol açabiliyor. Hafiflemesini beklediğiniz migreen ağrıları da gün geçtikçe daha fazla şiddetini arttırıyor.

Söylemek istediğimiz şu ki, bir tarafı iyileştirirken diğer tarafta yıkıma sebep olacak her gün ağrı kesici kullanımı hem bünyesel olarak alışkanlık kazandığınızdan etkisini göstermeyecek hem de diğer ağrılara da sebep olabilecektir. Alternatif doğal yollar tercih edebilir veya kendinizi dinlenmeye çekebilirsiniz.

Bu haber 227 kez okundu.
Sağlık - 09:20 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.