Alt Karın Kaslarını Geliştirmek İçin Yapılan Egzersizler

Fitness - 20 Kasım 2015 16:18 A A

Alt karın kası gruplarını çalıştırabilmek için çok özel hareketlerin yanı sıra normal bir şekilde antrenman içinde karın kaslarınızı da kontrol edebilirsiniz. Bunun için yapacağınız hareketlerde genelde sırt üstü yatarak bacaklarınızı kaldırdığınız hareketler, asılarak, bir yeri tutarak bacaklarınızı yukarı doğru çektiğiniz hareketlerde alt karın grubu kasları daha çok çalıştırılmış olur.

Bu egzersizleri yaparken çok önemli bir husus her karın egzersizinde olacağı gibi nefesinizi tamamen boşaltıp içeri çekerek aynı zamanda transfer kaslarını da çalıştırabiliriz. Çünkü transfer kaslar sizin organlarınızı da çevreleyen karın kasların (abdominal kaslar) altında olan kas grubudur. Eğer bunu kuvvetlendirip nefesinizi de doğru verdiğiniz takdirde hem karın kaslarınız çok kuvvetli olacak hem de ileride kasıklarla ilgili kasık fıtığı gibi problemlerin de önüne geçmiş oluruz.

Bu çalışmaları haftanın her günü yapmanıza gerek yoktur. Aynı zamanda yüzlerce tekrar da yapmanıza gerek yoktur. Haftanın 2 veya 3 günü nokta atışı sadece küçük egzersizlerle bile karın kaslarınızı çok daha güzel ve kuvvetli hale getirebilirsiniz.

Bu haber 843 kez okundu.
Fitness - 16:18 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.