Ayak Bakımını İhmal Etmeyin

Güzellik - 30 Ekim 2015 11:47 A A

Ayaklarımız, gün boyunca bedenimizin yükünü taşıyor ve öyle hırpalanıyorlar ki ciddi bir bakımı hakediyorlar.. Çok değil yalnızca her akşam bir kaç dakikanızı ayırmanız ayaklarınızın dinlenmesini ve bakımlı olmasını sağlamaya yetecektir.

Gün boyunca koşturmaların ayakkabı içinde darbeye maruz kalmalarının karşılığını onlara bakım yaparak verebilirsiniz. Ve göreceksiniz ki bu bakımla yalnızca ayak bakımı değil, gün yorgunluğunu atma hissine de sahip olacaksınız.

Uygulamalar oldukça basit..

  • Eve geldiğinizde ayaklarınızı ılık bir suyla (aromalı bakım ürünleri de tercih edebilirsiniz) yıkayın..
  • Duş sırasında düzenli olarak ayaklarınızı ponza taşıyla temizleyi ihmal etmeyin.. Ayaklarınızı ölü hücrelerden arındırın. Duş zamanı bunun için biçilmiş kaftantır.
  • Gece yatmadan önce ayaklarınızı kremleyin ve ufak dokunuşlarla onlara masaj yapın. Kremleme sonrası giyeceğiniz yün çoraplar sabah kalktğınızda ayaklarınızın pamuk gibi yumuşacık olmasını sağlayacaktır. Eğer sıcağa dayanıklıyım diyorsanız bu formülü uygulamaya koymalısınız..
  • Yorgun olduğunuz, ayaklarınızın ayakkabı içinde şiştiği günlerde eve geldiğiniz ve koltukta oturmaya zaman ayırabildiğiniz dakikalarda ılık bir suyun içinde ayaklarınızı bekleterek gevşemelerini sağlayabilirsiniz.
  • Tüm bunların yanısıra ayakkabı seçimine oldukça önem göstermelisiniz. Rahat, ortopedik, ayağınızın içinde sıkışmayacağı ayakkabılar tercih etmeniz hem ayak rahatlığınız açısından hem de gün içinde kendinizi iyi hissetmeniz açısından önemlidir.

Ayak sağlığınızı ihmal etmemeli, bakımlarınızı kendinize zamandan sadece birkaç dakika bile olsa ayırarak gerçekleştirmelisiniz. Onlara göstereceğiniz özen kendinize yaptığınız bir yatırım olacaktır..

Bu haber 116 kez okundu.
Güzellik - 11:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.