Dolar : Alış : 3.7777 / Satış : 3.7845
Euro : Alış : 4.6367 / Satış : 4.6450
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul10°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 30 Kategoride 543 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Başparmak Kavramadan Barfiks Çekme

19 Kasım 2015 - 371 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Fitness»Başparmak Kavramadan Barfiks Çekme
Başparmak Kavramadan Barfiks Çekme

Başparmak kavramadan barfiks çekmek için öncelikle tutuş yapıyoruz. Başparmak yukarda kalacak vaziyettedir. Başparmağı içeri aldığımızda biceps kası gireceği için başparmak yukarıda tutulur. Askerde buna aynı zamanda serçe tutuş adı verilir. Yukarı doğru yavaş bir çekiş yapıp, yavaşça aşağıya iniyoruz. Bacaklar çapraz, karın kasları sıkılı ve sırt kaslarımız aktif halde olmalıdır. Bu vaziyette kendimizi yukarı doğru çekiyoruz. Baş parmağımızı hiç kımıldatmadan aynı pozisyonda devam ediyoruz.

Başparmağı kavramadan yaptığımız bu hareketin, başparmağı kavrayarak yaptığımız hareketlerden farkı şudur; başparmağı kavramadan bu hareketi yaparken biceps kasını devreye sokuyoruz. Bu barfiks biraz daha işimizi zorlaştırıyor.

Başparmak barı kavramadan barfiks çekmek zor tekniklerden biridir. Başparmak yukarda olur ama tutuşa yardımcı değildir. Kişi kendini bu şekilde yukarı doğru çeker ve sonra yine yavaşça aşağı bırakır.

Başparmak barı kavramadığı için biceps kasları devre dışı kalır ve ağırlık diğer kaslarına bindiği için bu kaslar daha çok çalışır. Barfiks çekerken sırt ve karın kasları sıkılı, ayaklar dizden kırılı ve çapraz şekilde arkadan birleştirilmelidir. Kişi zorlandığı yerden bacaklarını savurarak destek yaratabilir.

Hareketi yaparken sporcu kendini ağır hareketlerle yukarı çekmeli ve aynı hızla bırakmalıdır. Birden bırakırsa bilek ve dirsek eklemleri ile kol kasları ciddi zarar görebilir.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika