Beyin Yorgunluğu Kas Gücünüzü Etkilemiyor

Spor - 3 Kasım 2015 07:24 A A

Gün boyu sıralanan yoğun işlerin ardından bir beyin yorgunluğu süreci geçiririz. Bu ofiste geçen bir gün olabildiği gibi bir iş üzerinde saatlerce düşünerek çözüm üretmek de olabilir. Veya bir konu hakkında kafanıza takılan herhangi bir şeyi çözümlemek için saatlerce düşünebilirsiniz. Bu durumlarda fiziksel yorgunluğun çok daha ötesinde bir his bizi yerimizden kaldırmaya zorlar ve isteksizleşiriz.

Bir spor salonuna gitmek veya doğa yürüyüşleri keyifli vakit geçirmekten çok bir külfet olabilir. Ancak bu durum yalnızca bizim hissettiğimizdir. Aslında gerçekte, yaşanan beyin yorgunluğu fiziksel olarak bizi etkilemez. Kas gücümüzle beyin yorgunluğu arasında bir ilişki kurulması bizi yanlış tepkilere iter. Vücudunuzdaki enerji ne kadar fazla olursa olsun aşırı derecede çalışmış bir beyin tükenmişliği körükleyerek antrenmanların zor görünmesini sağlar. Bu durum ise yalnızca dayanıklılık süresini etkiler. Kas gücümüz veya kuvvetimiz üzerinde beyin yorgunluğunun bir etkisi yoktur. Buyüzden beyin yorgunluğu sizi yanıltmasın.

Kısa süreli antrenmanlarda gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik, yapacağınız spor aktivitesi ile daha dinç ve dinlenmiş bir beyne sahip olmanız mümkün.

Bu haber 131 kez okundu.
Spor - 07:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.