20° Parçalı bulutlu
  • EURO 6.58
  • DOLAR 5.69

Butik Pilates Salonları

Pilates - 29 Eylül 2015 09:35 A A

Pilates’e nasıl ve nerede başlayacağına karar veremeyenler için bir tavsiye öneriyoruz. Evde, grup derslerle veya bireysel çalışmalarla pilates yapılabiliyor. Evde yapmaki isteyenlere genellikle en azından 1 ayını pilates eğitmeniyle geçirmelerini öneriyoruz. Böylelikle, teknikleri doğru bir şekilde uygulayabilmeleri sağlanıyor. Hayatı boyunca sporla uğraşmış ve spor için herhangi bir engeli olmayan kişiler ve teknik yeterlilik konusunda kendini geliştirmiş veya geliştirmeye açık kişiler dikkatli ve kontrollü bir şekilde evde de pilatese başlayabiliyorlar. Fakat; sakatlanmaların yaşanmaması adına biz bilinçlenmeyi ve doğru teknikleri kavramayı ve bunun için bilir kişi yardımı almayı tavsiye ediyoruz.

Son dönemlerde daha fazla tercih edilen yerler ise; butik pilates salonları olmaya başlıyor. Grup pilates derslerinden verim aldığını düşünmeyen ve daha çok sakin, bireysel olarak hizmet alabileceği bir yer tercih etmek isteyenlerin adresi butik pilates salonları oluyor. Grup derslerinde bireyse olarak ilgi az olabiliyor ve kişinin postür analizi göz ardı edilebiliyor. Fakat bu elbette her yer için geçerli bir durum olmayabiliyor.

Pilates’i özel bir ilgi ile bireysel olarak öğrenmek isteyenler butik pilates salonlarını tercih ediyor. Aynı özel ders gibi en fazla 2-3 kişi ile birlikte pilates yapabiliyorsunuz. Çok daha fazla sayıda kişilerle pilates yaptığınızda veriminiz düşebiliyor. Tek dersi de kabul edebilir ve sakin bir ortamda eğitmenliğiniz eşliğinde hoş bir pilates vakti geçirebilirsiniz. Özel hizmet ile pilates yapabilme kabiliyetiniz grup derslere nazaran daha kolay ve daha hızlı bir şekilde gelişebilir. Seçmiş olduğunuz butik pilates salonlarında postür analiziniz eğitmenleriniz tarafından yapılır ve uygun egzersizlerle pilatese başlanmanız sağlanabilir. Yüksek motivasyon ve performans odaklı bir eğitim süreci geçirmek isteyenler için Butik Pilates salonları tercih sebebi…

Butik pilates salonlarında grup olarak sayısı 3 ile 5 i geçmeyecek butik salonları da tercih edebilirsiniz. 10 kişi ile aynı anda pilates yapmak yerine çok az sayıda ve benzer postürde kişilerle pilates yapmak size daha yararlı olacaktır. Özel bir ders almak da çok kısa sürede iyi yol katetmenizi sağlayacaktır.

Bu haber 354 kez okundu.
Pilates - 09:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.