Çeneye Kadar Barfiks Çekme

Fitness - 18 Kasım 2015 23:59 A A

Çeneye kadar barfiks çekebilmek için bar omuz genişliğinde tutulur. Karın kasları sıkı tutulur. Başlangıç pozisyonu olduğu için bir tabureden faydalanabilirsiniz. İtiş pozisyonunda çeneye kadar vücudumuzu yukarı doğru itiyoruz. Yukarı kadar çıktıktan sonra aynı hızla tekrar geri iniyoruz. Bu hareketi uygularken aynı zamanda sırt kaslarınızın da sıkılı olmasına özen göstermelisiniz.

Daha sonra altta bulunan yardımcı sehpa çekilerek klasik çene çekişi yapılabilir. Desteksiz olarak çeneye kadar çekiş yapıyoruz. Biceps kaslarını kasarak, karın kasları sıkılı vaziyette yavaşça tekrar bırakabiliriz.

Çeneye doğru barfiks klasik barfiks hareketine benzer. Bar kollar omuz genişliğinden biraz daha açık olacak şekilde tutulur. Sırt ve karın kasları sıkılıdır. Ayaklar arkadan çapraz şekilde birleştirilir ve kişi kendini yukarı çeker. Kişi bu hareketi yaparken çenesi bar hizasına gelene kadar kendini çekmelidir.

Çeneye barfiks yeni başlayanlar için idealdir. Barfiks çekerken set ve tekrar sayıları kişinin gücüne göre ayarlanmalı ve her egzersizde mümkün olduğunca artırılmalıdır. Barfikste yukarı çekiş hızıyla bırakma hızı aynı yani yavaş olmalı aksi durumda kollarda ve eklemlerde ciddi sıkıntılar ortaya çıkabilir.

Bu haber 374 kez okundu.
Fitness - 23:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.