Dolar : Alış : 3.7777 / Satış : 3.7845
Euro : Alış : 4.6367 / Satış : 4.6450
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul10°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 30 Kategoride 543 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Çeneye Kadar Barfiks Çekme

18 Kasım 2015 - 366 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Fitness»Çeneye Kadar Barfiks Çekme
Çeneye Kadar Barfiks Çekme

Çeneye kadar barfiks çekebilmek için bar omuz genişliğinde tutulur. Karın kasları sıkı tutulur. Başlangıç pozisyonu olduğu için bir tabureden faydalanabilirsiniz. İtiş pozisyonunda çeneye kadar vücudumuzu yukarı doğru itiyoruz. Yukarı kadar çıktıktan sonra aynı hızla tekrar geri iniyoruz. Bu hareketi uygularken aynı zamanda sırt kaslarınızın da sıkılı olmasına özen göstermelisiniz.

Daha sonra altta bulunan yardımcı sehpa çekilerek klasik çene çekişi yapılabilir. Desteksiz olarak çeneye kadar çekiş yapıyoruz. Biceps kaslarını kasarak, karın kasları sıkılı vaziyette yavaşça tekrar bırakabiliriz.

Çeneye doğru barfiks klasik barfiks hareketine benzer. Bar kollar omuz genişliğinden biraz daha açık olacak şekilde tutulur. Sırt ve karın kasları sıkılıdır. Ayaklar arkadan çapraz şekilde birleştirilir ve kişi kendini yukarı çeker. Kişi bu hareketi yaparken çenesi bar hizasına gelene kadar kendini çekmelidir.

Çeneye barfiks yeni başlayanlar için idealdir. Barfiks çekerken set ve tekrar sayıları kişinin gücüne göre ayarlanmalı ve her egzersizde mümkün olduğunca artırılmalıdır. Barfikste yukarı çekiş hızıyla bırakma hızı aynı yani yavaş olmalı aksi durumda kollarda ve eklemlerde ciddi sıkıntılar ortaya çıkabilir.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika