Dumbbell Sumo Squat Egzersizi

Fitness - 31 Ekim 2015 09:42 A A

Kalçaları en iyi çalıştıran egzersizlerden biri olan squatın etkisini istikrarlı bir program ile uygulayanlar gördü.. Farklı şekillerde gerçekleştirilebilen squat egzersizlerinden, bir yenisini daha sizlerle buluşturuyoruz.. Diğer squat egzersizleriyle bir kombin oluşturabilir egzersizi hem daha keyfli hem de daha etkili bulabilirsiniz. Kalça, ön ve arka bacak bölgelerini çalıştıracak olan egzersizimizi 12 kez tekrar sayısıyla programınıza dahil edebilirsiniz.. Şimdi egzersizin yapılışına geçelim.

İki elinize de birer dambıl alın ve bacaklarınızı zorlanmayacağınız kadar açık bir şekilde iki yana geniş bir şekilde açın..

Parmak uçlarınızın yanları göstermesine özen gösterin..

Dizlerinizi kontrollü bir şekilde bükerek kalçanızı yere doğru yaklaştırın ve bu egzersizi gerçekleştirirken diz kapaklarınızın parmak uçlarınızı geçmemesine dikkat edin..

Ağırlığınızı belinize veya bedeninizin herhangi bir bölgesine değil yalnızca topuklarına verin ve dambıllarınızı şekildeki önünüzde olacak şekilde yere doğru uzatın..

Ve sonrasında yavaşça kalkarak başlangıç pozisyonunuza geri dönün.

Uyarı: Egzersize başlamadan önce dizlerinizde bir rahatsızlığınız mevcutsa öncelikle soktorunuzun tavsiyesini alın. Egzersizi kontrollü bir şekilde, kaslarınızın çalışan taraflarına odaklanarak, düzenli ve ritmik nefes alışverişiyle gerçekleştirin. Uyarılara dikkat ederek kaliteli bir egzersiz süreci yaşayın.

dumbbell-sumo-squat-egzersiz

Bu haber 146 kez okundu.
Fitness - 09:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.