En İyi Olanı Siz Belirleyin

Pilates - 2 Ekim 2015 09:13 A A

Kendiniz için en iyi olanı siz belirleyeceksiniz. Kendinize en uygun programa siz karar verin. Hangi zaman dilimleri arasında pilates yapacağınızı kararlaştırın. Ancak bu programı hazırlarken aşağıda verilen uyarılara çok dikkat edin..

  • Programınızı yemeklerden hemen sonar uygulamayın.  Vücut yediklerinizi hazmetmekle meşgul olacağından pilates çalışmak için yeterli enerji ve konsantrasyona sahip olamazsınız. Yorulursunuz ve bununla birlikte yaptığınız egzersizle sağlıklı bir sonuca ulaşamazsınız. Dolu mideyle oldukça hareket güçlüğü yaşarsınız. Bu sebeple egzersize başlamak için yemek yedikten sonra en az 1 saat geçmelidir.
  • Pilates zihinsel ve fiziksel dayanıklılık gerektirir. Eğer bir rahatsızlığınız varsa, soğuk algınlığı ve griple baş etmeye çalışıyorsanız kendinizi zorlamayın.
  • Yaptığınız hareketi ne kadar sürede yaptığınız değil, ne kadar bilinçli yaptığınız önemlidir. Bu yüzden hareketi çabuk yapmak için acele etmek yerine doğru bir biçimde yapmaya özen gösterin.
  • Doğru nefes tekniklerinin kullanılması,konsantrasyon, odaklanma, hareketin akıcılığı, tam kontrol ve karşıt enerjinin sağlanması önemlidir.
Bu haber 263 kez okundu.
Pilates - 09:13 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.