17° Parçalı bulutlu
  • EURO 6.59
  • DOLAR 5.74

Basit Egzersizler İle Başlamayı Deneyin

Fitness - 30 Ekim 2015 15:20 A A

Bazen canınız yerinizden kalkmak istemez, bütün günü yatakta geçirip tembellik yapmak daha cezbedicidir kimi zaman. Fakat alışkanlık haline dönüşebilecek bir tehlikedir de aynı zamanda.

Sporu zahmetli, zor bir iş gibi görüyor olabilirsiniz. Terlemek, efor sarfetmek  hatta kılınızı bile kıpırdatmak işinize gelmiyorsa içinde bulunduğunuz duruma uygun fikirler üretmenin zamanı geldi demektir.

Spor yalnızca zayıflatmaz, kalp ritminizi korur, hareket kabiliyetinizi arttırır ve daha optimum bir ruh sağlığına sahip olmanızı sağlar. Tüm bunları söyleme nedenimiz bilmediğinizi düşünmekten değil, sizi harekete geçmenizi gerektiren etkenleri gözler önüne sermektir.

tuck_jump

Git gide artacak olan tembellik, ilerleyen zamanlarda artık iyice spordan uzaklaşan bir bedene sahip olma durumunuz söz konusu olduğundan iyice zorlaşacaktır. Gün geçtikçe iyi bir beden ve aktif spor hayatı için “daha çok çalışmama gerek” duygusuna kapılmanıza neden olacaktır.

Halbuki bu kadar da zor değil. Yapmanız gerekenlerin farkında olmanız, neden yapmanız gerektiği ile birleştirildiğinde kendinizde o gücü bulacaksınız.

Plank-

Yoğun bir fitness programı işinize gelmeyebilir, canınız da istemeyebilir. Fakat hala bölgesel yağlardan kurtulma, kısa süreli aktivitelerde yorulma hissiyatına kapılıyorsanız başka alternatifler ile sporla hayata Merhaba! diyebilirsiniz.

Pijamalarınızı üzerinizden çıkarmanız şart değil. Hatta bulunduğunuz odayı değiştirmeniz de gerekmiyor. Bölgesel aktivitelere odaklanın. Karnınızı çalıştırmaya mesela.. Veya kollarınızı. Yattığınız yerde kalça egzersizi bile uygulayabilirsiniz.

Basit egzersizlerle bir yerden başlayın. Göreceksiniz devamı gelecek.

Bu haber 220 kez okundu.
Fitness - 15:20 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.