...
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 30 Kategoride 543 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Basit Egzersizler İle Başlamayı Deneyin

30 Ekim 2015 - 217 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Fitness»Basit Egzersizler İle Başlamayı Deneyin
Basit Egzersizler İle Başlamayı Deneyin

Bazen canınız yerinizden kalkmak istemez, bütün günü yatakta geçirip tembellik yapmak daha cezbedicidir kimi zaman. Fakat alışkanlık haline dönüşebilecek bir tehlikedir de aynı zamanda.

Sporu zahmetli, zor bir iş gibi görüyor olabilirsiniz. Terlemek, efor sarfetmek  hatta kılınızı bile kıpırdatmak işinize gelmiyorsa içinde bulunduğunuz duruma uygun fikirler üretmenin zamanı geldi demektir.

Spor yalnızca zayıflatmaz, kalp ritminizi korur, hareket kabiliyetinizi arttırır ve daha optimum bir ruh sağlığına sahip olmanızı sağlar. Tüm bunları söyleme nedenimiz bilmediğinizi düşünmekten değil, sizi harekete geçmenizi gerektiren etkenleri gözler önüne sermektir.

tuck_jump

Git gide artacak olan tembellik, ilerleyen zamanlarda artık iyice spordan uzaklaşan bir bedene sahip olma durumunuz söz konusu olduğundan iyice zorlaşacaktır. Gün geçtikçe iyi bir beden ve aktif spor hayatı için “daha çok çalışmama gerek” duygusuna kapılmanıza neden olacaktır.

Halbuki bu kadar da zor değil. Yapmanız gerekenlerin farkında olmanız, neden yapmanız gerektiği ile birleştirildiğinde kendinizde o gücü bulacaksınız.

Plank-

Yoğun bir fitness programı işinize gelmeyebilir, canınız da istemeyebilir. Fakat hala bölgesel yağlardan kurtulma, kısa süreli aktivitelerde yorulma hissiyatına kapılıyorsanız başka alternatifler ile sporla hayata Merhaba! diyebilirsiniz.

Pijamalarınızı üzerinizden çıkarmanız şart değil. Hatta bulunduğunuz odayı değiştirmeniz de gerekmiyor. Bölgesel aktivitelere odaklanın. Karnınızı çalıştırmaya mesela.. Veya kollarınızı. Yattığınız yerde kalça egzersizi bile uygulayabilirsiniz.

Basit egzersizlerle bir yerden başlayın. Göreceksiniz devamı gelecek.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika