Dolar : Alış : 3.7777 / Satış : 3.7845
Euro : Alış : 4.6367 / Satış : 4.6450
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul10°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 30 Kategoride 543 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Fitness Bir Yaşam Tarzıdır

16 Ekim 2015 - 323 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Fitness»Fitness Bir Yaşam Tarzıdır
Fitness Bir Yaşam Tarzıdır

Her sene yaz aylarında, sahillerde fit bir vücut ile tatil yapma amacıyla Mart, Nisan aylarında spor salonlarında ter atan, antrenman yapan kişi sayısı artar.

Bu durumu düzenli spor yapanlar; ”Yine geldiler!” olarak görürler. Hırslarını ve azimlerini geçici bir süre odaklayan dönemlik sporcular, eninde sonunda gerçek ile yüzleşecek ve itiraf edeceklerdir; “Spor yaparken kendimi çok daha iyi hissediyordum.”

Hastalık riskini en aza indirmek istemez misin; ya da mental ve fiziksel açıdan kendini daha iyi hissetmek; ancak bu soruların yanında emin olduğumuz birşey var ki spor salonunda harcadığın vaktin asıl amacı; iyi görünmek… Bunun için Mart ayı başında yepyeni spor ekipmanları satın aldın, spor salonu ile anlaştın, seni amacına en kısa sürede ulaştıracağını düşündüğün supplementi satın aldın. Ve salona gideceğin ilk günün heyecanı sardı içini.

Dönemsel spor yapan kişilerin hikayeleri birbirine benzer. Muhteşem bir iştahla başlayıp, her günlerini ve saatlerini hayatlarında yaptıkları bu değişiklik ile geçirmeye başlarlar. 1 ay, 2 ay, 3 ay… Yaz gelip kapıya dayandığında ayna da gördükleri değişimin yeterli olduğuna karar verip, sahilde biraz daha fit(!) bir vücutla boy göstermenin keyfine varmaya çalışırlar.

Buraya kadar her şey normal gibi görünüyor. 3 aylık bir hızlandırılmış, sıkılaştırılmış spor ve beslenme programı ve bu sayede verilen ya da alınan kilolar… Peki sonra?

Vücudunun her konuda olduğu gibi spor yapmak konusunda da ihtiyacı olan şey süreklilik‘tir.  Spor salonlarında geçirdiğin vakti, temel ihtiyacın olarak görmek, süreklilik açısından en önemli motivasyondur. Spor yapmak, yemek yemek, duş almak ya da dinlenmek kadar doğal bir aktivite ve hayatının bir parçası olmalı. Vücudunu 100 metre koşucusu değil, bir maraton yarışcısı olarak görmeli ve ona bu fırsatı sağlamalısın. Vücudun, bu iyiliğin karşılığında çok daha fazlasını sana kazandıracaktır.

yasam-tarzi-1024x684

Hasta Olmak Mı?!

Grip, soğuk algınlığı, nezle… Yaz, kış senin peşinde dolaşan bu virüslere ve hastalıklara karşı bir koruman olacak. Spor yaptıkça güçlenen kas dokunuz, bağışıklık sistemini direk etkiler. Bu sayede çevrendeki salgın ve hastalıklardan korunmuş olacaksın.

Daha Kararlı ve Daha Dikkatli Ol!

Spor yapmak sinir sisteminin elektrik akışını düzenler. Yaşamın boyunca atacağın her adımda daha kararlı ve daha dikkatli olmanı sağlar. Doğru karar vermek ve uygulamak için gerekli enerjiye sahip olmak, düzenli fiziksel egzersiz yapan kişilerin ortak özellikleridir.

Vücut Ağırlığını Kontrol Altına Al!

Son olarak, hepimizin önem verdiği ve özgüven kaynağı olan dış görünüme olan etkisini ele alabiliriz. Bu noktada kas kütlesi olarak aldığın kilolar ya da kas yapını güçlendirmenin sonucu kaybettiğin yağlar ile özgüvenin artacak. Vücudunun nasıl görüneceğine sen karar vermek istemez misin? Vücut tipine göre kas kütlesi kazanarak alacağın, ya da daha belirgin kas yapısına sahip bir görünüm kazanmak senin elinde olacak!

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika