18° Parçalı bulutlu
  • EURO 6.46
  • DOLAR 5.64

Inner Thighs Egzersizleri

Pilates - 17 Eylül 2015 16:58 A A

Sert ve sıkı bacaklara spor ve egzersizler sayesinde ulaşabilirsiniz. Abur cubur yeme, karbonhidrat ağırlıklı beslenme, hareketsizlik vb. etmenleri biraraya getirdiğimizde bacaklardaki selülitler kendini göstermektedir. Düzenli ve dengeli beslenmenin yanında hayatınızda spor ve egzersize yer açmanız hem daha genç kalmanızı hem de daha sıkı fit bir vücuda sahip olmanızı sağlayacak, psikolojik olarak moralinizi daha üst düzeyde tutmanıza yardımcı olacaktır. Bu egzersizler sayesinde hayata pozitif olarak bakmanız mümkün.

Sıkı bacakların elde edilme şekli spor ve hareketten geliyor.. Yeme içme alışkanlıklarınızın da selülit üzerinde etkileri elbetteki olacaktır. Ancak düzenli ve sağlık bir beslenme şekli tercih ettiyseniz ve bu tercihi alışkanlık haline getirmeyi başardıysanız eğer geriye yalnızca sporla fitleşmek, sıkı bir vücuda kavuşmak kalıyor ki bu da pilates ile elbette mümkün olan bir durumdur. Aşağıda sizin için seçilen egzersizler genellikle bacakların iç kısmındaki sarkmalara odaklanan, bacaklarının sıkılaşmasına ihtiyaç duyan ve bacak egzersizleri yapmak isteyen kullanıcılar için derlenmiştir. Sporla keyifli dakikalar dileriz..

BALL LEG LİFTS

inner-think-egzersizleri1

  1. Ball Leg Lifts egzersizi ile iç uyluk çalıştırmış olacak ve bacaklarınızın iç kısmındaki sarkmalardan, gevşeklikten kurtularak daha sıkı ve daha fit bir görünüm elde edeceksiniz.. Bu egzersizi uygulamak için aşağıdaki maddeleri öğrenelim..
  2. Mat üzerinde yan bir pozisyon alarak yatalım.. Eğer dengede durmakta güçlük çekiliyor durumu söz konusu ise üstte kalan koldan yere baskı yaparak destek alınabilir.. Veya alttaki kolunuzu başınızın altında bükerek daha rahat bir konum elde edebilirsiniz..
  3. Edindiğimiz büyük bir pilates topunu bacaklarımızın arasına alalım ve egzersize başlayalım..
  4. Duruş aldığınız pozisyonda nefes ritmi ile yalnıza kalçamızı kullanarak topu yukarı kaldırıp aşağı indirelim. Top beden hizamızda iken nefesi alalım ve yukarı kaldırdığımızda verelim.. Bu egzersizde iç bacaklar mükemmel bir şekilde çalışacak ve egzersizi yaparken kalça kaslarımızı kullanmamızın etkisiyle egzersizin etkisini kalçalarımızda da hissedeceğiz..

Bu egzersizi 3 set halinde 15 kez tekrar edelim.. Yeni başlayanlar için ilk zamanlar tek set alıştırma için uygun olacaktır.

GLİDER SİDE LUNGE

pn-20111026091203-10jpg-3aa8752c886898f0-300x228

Bacaklarını çalıştırmak ve çalıştırarak sıkılaştırmak isteyenler için ideal bir egzersiz Glider Side Lunge.. Egzersizi uygulamak oldukça kolay.. Şimdi sırasıyla neler yapmanız gerektiğinizden bahsedelim..

1.Plastik kapak üzerinde bacaklarınız birbirinizden biraz ayı olacak şekilde pozisyonunuzu alın.. Eğer plastik kapağa sahip değilseniz düz bir zeminde de aynı işlemi gerçekleştirebilirsiniz..
2.Dengenizi daha iyi sağlamak için ellerinizi egzersiz boyunca göğüs hizanızda tutmaya önem verin..
3.Ve yavaşça dizinizi bükerek yana doğru ve biraz da aşağıya esneyin..
4.Dizinizi bükmüş olduğunuz tarafa doğru iyice esnemeyi unutmayın..
5.Aynı egzersizi diğer bacak için de gerçekleştirin.

Egzersizi her iki bacak için de 3 set 10 kez tekrarlayın.

sidelunge_1320469731

PİLATES CİRCLE LEG

Bu egzersize sitemizin pilates egzersizleri kategorisinde yer verdik. Sizinle linki paylaşıyoruz. One Leg Circle egzersizine “Pilates Circle Leg” başlığına tıklayarak ulaşabilirsiniz..

Bu egzersizle bacak kaslarınızı çalıştırır, kilo vermekten kaynaklı sarkmaları toparlayabilir ve dolayısıyla sıkılaşabilirsiniz.. Egzersizi üst kısımda paylaşmış olduğumuz egzersizlerle birlikte programınızda yer verdiğiniz sürece istikrarlı bir pilates programı uygulaması sonucu elde etmek istediğiniz görünüme ulaşmanız hiç de zor değil..

2011-09-29-3A

Bu haber 291 kez okundu.
Pilates - 16:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.