19° Parçalı bulutlu
  • EURO 6.58
  • DOLAR 5.68

Kalça Bölgesindeki Kaslarını Geliştirmek İçin Yapılan Egzersizler

Fitness - 20 Kasım 2015 17:21 A A

Vücut geliştirmede kalça kasları çok önemlidir. Özellikle yarışma formuna ulaşmak istiyorsanız en son tamamlayacağınız detay kalça ve kalçanın altındaki bölgenin yağdan arındırılmasıdır. Bu çalışmalar için tavsiye edilecek egzersiz bol bol basamak çıkmaktır. Bu egzersiz çok iyi şekilde kalça kaslarınızı geliştirir. Normal merdivenleri 2-3 stepler çıkabilirsiniz. Bu egzersiz antrenman harici sizin ek olarak aklınızda olması gereken bir egzersizdir. Antrenmanlarda çok detaylı olarak squat çalışılması gerekmektedir.

Aynı zamanda mesela bacaklarınız açık şekilde sumo squat dediğimiz squatları yaptığınız zaman kalça kaslarınız daha iyi çalışır. Ama bu hareketleri yaparken yapılan açılar çok önemlidir. Açıyı kaçırdığınız an bel kaslarınıza veya bel bölgesindeki omurgaya bir bası alırsınız. Bunu önleyebilmeniz için kesinlikle bir uzmanın görüşüyle çalışmalara başlamak gerekmektedir.

Kalça kasları için sırt üstü yatarak kalçanız üzerine ağırlık alarak kalçayı yukarı kaldırabilirsiniz. Bu hareket de kalçayı çok iyi çalıştıran bir egzersizdir. Aynı zamanda tekrar dikkat etmeniz gereken şey Deadlift egzersizini çok iyi yapmanızdır. Deadlift hareketinin de farklı açıları vardır. Ayağınız açık, kapalı, tamamen kapalı, şekilde yapabilirsiniz. Bunların hepsi kalçanın farklı bölgelerini etkiler aynı zamanda kalçanın üst kısmı, bel ile olan bölgedeki yağ grubunu da eksiltmenize yardımcı olur.

Bu haber 814 kez okundu.
Fitness - 17:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.