18° Parçalı bulutlu
  • EURO 6.60
  • DOLAR 5.69

Kendi Kendine Makyaj Yapma Teknikleri

Güzellik - 29 Ekim 2015 13:43 A A

Her zaman kuaföre gidip makyaj yaptırmaya bütçe ayıramıyor olabilirsiniz. Kendiniz yapın. Hemde bunun için birkaç tüyo ve el becerisi yeterli.. Bayanlar denemeye değer.. Hatta can sıkıntınızı bile denemeler yaparak geçirebilirsiniz. Eliniz alıştığında artık çok kısa sürelerde bilinçli bir şekilde ufak teknikler kullanarak ortaya güzel bir makyaj çıkarabilirsiniz.

Öncelikle temiz bir cilde sahip olun. Cilt tipinizi öğrendiniz mi? Çünkü temiz bir cilt için kullanacağınız ürünler cilt tipinize uygun olmalı.. Sonrasında uygun bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirmelisiniz. ve artık temiz ve nemlendirilmiş bir cilt ile makyaja hazırsınız..

Kendinizle ilgilenmek, kendinize vakit ayırmak sizi günlük yaşantınızda da motive edecektir. Her aşamasında keyif alacağınız bu önerilerle yalnız makyaj yapmış olmuyor aynı zamanda keyifli bir vakitte geçirmiş oluyorsunuz..

Öncelikle makyaj yapacağınız koşullar nelerdir? Gece makyajı mı yoksa gündüz makyajına mı ihtiyacınız var? Eğer gündüz makyajı yapacaksanız fazla fondoten tercih etmemelisiniz. Sıkıştırılmış pudra veya renkli nemlendiriler cildin iyi görünmesi için yeterli olacaktır.

Gündüz makyajında ağır, koyu renklerden uzak durmalı daha çok hafif tonlar açık renkler kullanmalısınız.. Renkler arasında bir uyum ve bir orantı ayarlamalısınız.. Göz çevrenizde fazla renk kullanmadınız ve sade bıraktıysanız bunu dudağınızı renklendirerek karşılayabilirsiniz. Dudağınızı naturel bırakmayı tercih ettiyseniz göz çevrenizi renklendirerek bir karşıtlık ortaya çıkarmanız daha dikkat çekici olup belirginlik sağlayacak fakat; kulandığınız açık tonlar sayesinde ortaya çıkardığınız gözlerinizin çevresindeki makyaj kesinlikle rahatsızlık verici olmayacaktır.

Allık uygulaması ise; kişinin yüz şekline bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu sebeple hafif tonlarda ten renginizle bağdaşan renkler tercih ettiğiniz taktirde daha naturel bir makyaj sağlamış olacaksınız.

Cilt bakımında tercih ettiğiniz ürünler kadar makyaj ürünlerinde de aynı hassasiyeti göstermeli; ten renginiz, cilt tipiniz ve yüz şeklinize uygun renk ve ürünler tercih etmelisiniz.

Gece makyajında daha koyu tonlar cezbedici olabilir. Birbirini tamamlayan kontrast renklerle gecenizi daha dikkat çekici ve daha ışıltılı geçirebilirsiniz.

Bu haber 112 kez okundu.
Güzellik - 13:43 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.