...
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 30 Kategoride 543 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Mekik Çekerek Zayıflamak Mümkün mü?

11 Ocak 2016 - 641 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Vücut Geliştirme»Mekik Çekerek Zayıflamak Mümkün mü?
Mekik Çekerek Zayıflamak Mümkün mü?

Bir çok kişinin merak ettiği sorulardan biri de mekik çekerek kilo verilip verilemediğidir. Sadece mekik çekerek karın yağları eritilebilir mi, mekik çekerek kilo verilir mi, mekik çekerek fit bir görünüme sahip olabilir miyiz sorusunun cevaplarına makalemizi okuyarak ulaşabilirsiniz.

Vücudun yağ depolama merkezi olan göbek ve çevresini eritmeye çalışmak pek çok kişinin isteğidir. Göbeği eritmek için karın kaslarını çalıştıran mekik hareketinin işe yarayacağı düşünülür. Peki gerçekten bu doğru mu? Yani mekik çalışarak göbeğimizden kurtulabilir miyiz? Antreman.NET olarak bunun cevabını sizin için derledik;

Sadece Mekik Çekerek Karnımdaki Yağları Eritebilir Miyim?

Mekik, karın kaslarını çok iyi şekilde çalıştıran bir harekettir fakat günde yüzlerce mekik de çekseniz karın yağlarınıza ekstra bir katkı sağlamaz. Bacak çalışırken veya herhangi başka bir bölgeyi çalıştırırken ne kadar yağ yakıyorsanız, mekik çekerken de o kadar yağ yakarız. Yani vücut nerenin çalıştığına bakmaz, enerji ihtiyacı duyduğunda depoladığı yağları kullanmaya başlar. Siz ister kol çalışın ister göğüs ister karın. Vücut, tüm depoladığı yağlardan eşit olarak yağ yakacaktır. Yani bölgesel yağ yakımı diye bir şey kesinlikle yoktur.

Peki derseniz ki mekik çekmenin göbeğe hiç mi faydası yok? Evet var şu şekilde var; Mekik çektiğimizde karın kaslarımız güçlenir ve belirginleşir, bu sırada da iyi bir diyet programı ve kardiyo egzersizleri(koşu,bisiklet vs) yaparsak aynı anda yağ oranımızı da azaltmaya başlarız. Bunun sonucunda ne olur? Yağlarımız azalır yani göbeğimiz küçülür, mekik ile de güçlendirdiğimiz kaslar daha görünür hale gelir ve sonucunda istediğimiz karın görüntüsüne ulaşabiliriz. Mekiğin göbek yağlarına faydası sadece bu şekilde olur.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika