19° Parçalı bulutlu
  • EURO 6.46
  • DOLAR 5.63

Metabolizmayı Hızlandırmak İçin Çay Karışımını Deneyin

Beslenme - 16 Ekim 2015 11:29 A A

Özellikle kış aylarında vücudumuz daha fazla direncini kaybediyor, biz ise bu sebeple kendimizi daha yorgun hissediyor sabahları yataktan kalkmaya oldukça zorlanıyoruz. Miskinliğin sebebini arayıp dururken günü yarılıyor ve bir günün daha öyle ya da böyle sonuna geliyoruz..

Biz buna mevsimsel değişiklikler, kış ayının yaz ayına göre kişi üzerinde daha fazla hareketsizliğe sebep olması ve bahar başlangıcı ile bünyemizin mevsimlere ayak uydurmaya çalışması diyebiliriz.. fakat bu olumsuz durumdan da bir şekilde kurtulmak gerekiyor öyle değil mi.. Şimdi size bu durumdan bir an evvel kurtulacağınız ve kendinizi daha dinç ve iyi hissetmenizi sağlayacak ipucu niteliğinde bir öneri sunuyoruz. Üstelik zahmetsiz ve yapmaktan da keyif alacağınız bir öneri.. Evet bu miskinliği üstünüzden atmanın en kolay kolu bir bardak çay.. Fakat öyle bir çay ki bu karışımın içindekiler size kendinizi daha iyi hissettirecek.. Karışım, greyfurt, nane, su ve limondan oluşuyor. Daha yapmadan sağlığı hissettiniz öyle değil mi..

2 adet limon.. 2 adet greyfurt.. 2 yemek kaşığı bal.. 4 damla nane yağı.. 4 bardaksu

Limon ve greyfurtu yıkadıktan sonra kabuklarıyla birlikte dilimleyin. 4 bardak su ile 10 dakika boyunca kaynatın ve süzün. İçerisine nane yağı balı ilave ederek elde ettiğiniz karışımı tok karnına günde 3 kez içebilirsiniz.. Bu karışımın 1 bardağı bile sizi kendinizi iyi hissettirecek..

Bu haber 295 kez okundu.
Beslenme - 11:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.