18° Parçalı bulutlu
  • EURO 6.57
  • DOLAR 5.68

Parlak Bir Cilde Sahip Olmak Hayal Değil

Güzellik - 30 Ekim 2015 11:51 A A

Her kadın bakımı sever. İyi bir cilde sahip olmak ve onu korumak için de elinden geleni yapar, çözüm önerileri arar. İyi , temiz ve parlak bir cilde sahip olmak için ne yapmalıyız?

Öncelikle bol su içmelisiniz. Su hücreleri yeniler ve cilde parlaklık kazandırır. Ço kyüksek paralar harcamadanda sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.. Doğada hazır bulunan birtakım yeşil besinlerle kendinize bir kür hazırlayabilirsiniz. Fakat cilt tipinizi ve size neyin iyi geleceğini bilmeniz kaydıyle.

Uykuya önem vermekte cildimizi etkiliyor. Göz altı morlukları, şiş gözler ve kendinden geçmiş bir yüze sahip olmak istemiyorsanız uyku düzeninizi koruyun. Uykusuz kalmak ve çok uyumak cildinize zarar verecektir.

Yaş ilerledikçe cilt farklılaşıyor, daha fazla bakmak gerekiyor. Bir çocuk yüzünün berraklığı ilerleyen yaşlarda malesef kalmıyor. Cildimiz değişiyor, o değiştikçe bizde kendimize biraz daha özen göstermeye başlıyoruz.

Cilt tipinize uygun nemlendirici kremler ve bakım kremleri uygulamakta cildinizin kuru gerginliğini alacak, yumaşaklık kazandırmanın yanısıra parlaklık kazandıracaktır. Fakat özellikle bakım kremleri alıken dikkat etmeli ve kremleri yüksek sıcağa maruz bırakmamaya özen göstermelisiniz.

Peeling yapmaya özen gösterin. Gözenekleriniz temizlenecek ve ışıltılı bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır.

Ve en önemli maddelerden bir tanesi de yediklerimize dikkat etmek. Fast-food dan uzak durarak sağlıklı yeşil sebzeler tüketmeli, sebzeleri pişirirken besin değerini kaybetmemeliyiz.

Gördüğünüz gibi para harcamadık, yalnızca vücudumuzun ihtiyacı olan herşeyi yerine getirdik. Sağlıksız besinlerden uzak durduk, bol bol su içtik, uyku düzenimize dikkat ettik ve  nemlendirici bakım kremlerinden de biraz yardım aldık. Sizde ciddi bir cilt problemi yaşıyorsanız önce hekiminize başvurmalı ve tavsiyelerini yerine getirmelisiniz sonrasında bu ufak ipuçlarına uyarak cilt bakımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Parlak ciltlere sahip olmak sizin elinizde..

Bu haber 112 kez okundu.
Güzellik - 11:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.