21° Parçalı bulutlu
  • EURO 6.71
  • DOLAR 5.79

Karşıt Enerji

Pilates - 2 Ekim 2015 08:00 A A

Karşıt enerji, yapılan hareketlerin faydalarını arttırabilmek için konsantrasyon ve gözünde canlandırma tekniklerini birleştiren bir öğretidir. Bu öğretiyi kullanarak, gözünüzde bir hareket veya duruşu vücudunuzdaki iki zıt bölgenin birbirinden farklı yönlere doğru gerildiğini canlandırırsınız ve kaslarınız bu canlandırmaya zıt yönlerde enerji uygulayarak tepki verir. Gerilmeyi düşünürsünüz ve kaslarınız düşüncenize karşılık verir.

Karşıt enerji kas ve eklemlerinize zihinsel açıdan bir yol haritası görevi gördüğü için vücudunuza fiziksel rahatlık ve esneklik kazandırır. Pilates metodunda karşıt enerji tekniğini omurganızı esnetmek ve eklemleriniz üzerindeki baskıyı azaltmak için uygularsınız. Karşıt enerji, kasları esnetir, kemikleri güçlendirir, eklemleri saran adele baskısını dengeler. Ayrıca kaslara direnç sağlayarak kas gruplarının üzerindeki yükü azaltır.

Karşıt enerji hem gerilme için kullanılan kasları hem de o kaslara direnç göstermek için çekilen karşı kasları harekete dahil ederek tüm kas gruplarının çalışmasını sağlar.

Bu haber 249 kez okundu.
Pilates - 08:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.