19° Parçalı bulutlu
  • EURO 6.50
  • DOLAR 5.64

Pilates Terapi Niteliğindedir

Pilates - 2 Ekim 2015 09:07 A A

Kişi terapi sonrası kendini rahat, iyi ve mutlu hissetmek ister. İşte bir başka deyişle pilates de bir terapidir. Gün içinde maruz kalınan yoğun stres ve tempo pilates sonrası kendini rahatlığın kollarına teslim eder.

Pilates ile doğru nefes alış verişi kalp ritminin ve kan dolaşımının düzenini sağlayacağından panikliğe engel olur ve daha dingin bir hayat standardına sahip olursunuz.

Hamilelik döneminde yapılan pilates rahat bir hamilelik dönemi geçirmeyi sağlamakla birlikte kolay doğuma fırsat verir.

Vücutta yaşanan herhangi bir hastalık kişiye fiziksel zararlarının yanı sıra ruhsal, psikolojik olarak da zarar verir. Hareket kabiliyetinin kısıtlılığı, acı ve şiddetli ağrılarla birlikte yaşanabilecek diğer problemler kişileri olumsuz yönde etkiler. Pilates hızlı iyileşme, dinç bir vücut sağlıklı bir beden ve daha nice unsurlarıyla fiziksel artıları yanında ruhsal da bir terap niteliğindedir.

Pilates eklem bölgelerini güçlendirir. Böylelikle daha rahat nefes alır ve hareket kabiliyetiniz özgürleşir. Omur iliği sağlığı açısından bulunmaz bir fırsattır pilates. Disklerdeki kan basıncını azaltır, sinir uçlarını yatıştırır, kasları dengeler böylelikle zedelenmiş dokularda hızlı bir iyileşme sağlar.

Vücuttaki gergin kasları rahatlatan, zayıf dokuları çalıştıran pilates, size daha sağlıklı bir hayat, fit bir vücut verir.

Bu haber 325 kez okundu.
Pilates - 09:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.