Dolar : Alış : 3.7558 / Satış : 3.7625
Euro : Alış : 4.6307 / Satış : 4.6390
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul5°CKarla Karışık Yağmur

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 30 Kategoride 543 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Pilates’te Minderde Doğru Duruş

02 Ekim 2015 - 506 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Pilates»Pilates’te Minderde Doğru Duruş
Pilates’te Minderde Doğru Duruş

Etkili omurga-kalça duruşu edinmek için güçlü ve zayıf noktalarınızı keşfedip konsantre olmalısınız. Temel minder duruşunuzu bulabilmek için;

  • Sırtınız yere değecek şekilde mindere uzanın. Dizlerinizi kırın, ayak tabanlarınız dümdüz yere bassın. Bacaklarınız kalça hizasında ve kollarınız vücudunuzun yanında dursun. Topuklarınızı kalça kemiğinden 25-30 santim kadar uzakta tutun.
  • Bilinç ve konsantrasyon ilkelerini aklınızda tutarak vücudunuzdaki tüm kasları rahat bırakın ve herhangi bir yerinizde en ufak bir gerginlik hissetmediğinizden emin olun. Vücudunuzun mindere değen kısımlarına (omurga, kaburga kemiği, leğen kemiği) dikkat edin ve minderin üzerindeyken ağırlığınızı tam olarak nereye verdiğinizi bulmaya çalışın. Eğer bir aynanız varsa, minder üzerinde uzanırken vücudunuzun nasıl göründüğüne bakın.
  • Kalça kısmınızı 10-12 defa aşağı yukarı hareket ettirerek ağırlık merkezinde bir değişiklik olup olmadığına bakın. Bu aşağı yukarı hareketlenmeden tüm omurganız ve başınız etkilenmeli. Daha sonra en az kas direnci ve aktivitesiyle en rahat alt sırt ve omurga pozisyonunu bulmaya çalışın. İşte bulunduğunuz bu pozisyon sizin minder üzerindeki en doğru yatış pozisyonunuzdur.

mat1

Gerektiğinde uygulanması gereken adımlar

  • Avuçlarınız içe dönükken kollarınızı rahatça uzatamıyorsanız, avuç içlerinizi döndürün.
  • Ayaklarınız kayıyorsa çoraplarınızı çıkarın veya ayaklarınızın önüne bir destek alarak mindere uzanın.
  • Sırtınızda veya boynunuzda bir ağrı hissederseniz veya başınızın minderden kayacakmış gibi durduğunu görüyorsanız başınızın altına küçük bir yastık koyun.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika