17° Parçalı bulutlu
  • EURO 6.50
  • DOLAR 5.67

Rolling Like a Ball Egzersizi

Pilates - 18 Eylül 2015 11:53 A A

Bu egzersiz sırt bölgesinin gelişmesini sağlayan ve kuvvetlendiren bir egzersiz olma özelliğinin olmasının yanında vücudumuzun bütününü iyileştiren ve zinde kılan bir egzersizdir.

Türkçesini top gibi yuvarlanma olarak da çevirebileceğimiz bu pilates egzersizi orta-ileri seviye bir egzersizdir. Bu egzersizi yapmadan önce muhakkak kuvvet merkezimizi dikkate almalı ve egzersizi bir konsantrasyon içerisinde gerçekleştirmelisiniz. Bel bölgesinde bir rahatsızlığı söz konusu olan kişilerin doktoruna danışmadan bu egzersizi gerçekleştirmesi tavsiye edilmez.

Rolling like a ball egzersizi sırt bölgemizi geliştiren ve kuvvetlendiren bir egzersiz olmasının yanı sıra tüm vücudumuzun egzersize olan katkısı bütünen iyileşmeyi ve zinde bir fiziği sağlayacaktır.

Egzersiz Detayları :

Mat üzerine sırtınız dik bir şekilde oturun.

Bacaklarınızı dizden kırarak kendinize doğru çekin.

Dizden büktüğünüz bacaklarınızı yer ile 90 derece açı olacak şekilde kaldırın. Kendinize doğru çekin.

Ve dengeli bir şekilde kendinizi mat üzerinde geriye doğru itin. Burada dikkat etmeniz gereken ilk kural sert bir şekilde değil omurganızı teker teker mata değdirecek şekilde belinizden sırtınıza doğru geri uzanmanızdır.

Ve artık elleriniz dizlerinizde, dizlerinizi kendinize doğru çekmiş bir pozisyonda yerdesiniz..

Şimdi, tekrar dengeyi sağlayarak eski pozisyonunuza geri dönün. Öne doğru esneyin.

Bu egzersizi sırtınızı çok fazla yormadan bilinçli bir şekilde 4 kez tekrarlayın. Nefes kontrolünüzü ve kuvvet merkezinizi dikkate almayı unutmayın.

rolling

rolling2

rolling3

rolling4

Bu haber 366 kez okundu.
Pilates - 11:53 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.