...
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 30 Kategoride 543 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sabah Erken Kalkabilmek İçin Tavsiyeler

28 Ekim 2015 - 195 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Sağlık»Sabah Erken Kalkabilmek İçin Tavsiyeler
Sabah Erken Kalkabilmek İçin Tavsiyeler

Bir anda tüm düzeninizi yapılandırmaya kalkmayın.. Bu sizin için hem eziyet olacaktır hem de uymak istemeyeceğiniz bir görev…

TAVSİYE – 1

Her gün biraz biraz alışkanlıklarınızı değiştirin.. Örneğin her zaman 10’da kalkmaya alışıksanız çalar saatinizi bu kez 9.35’e ayarlayın.. 45′ geçe yataktan çıkın.. Birden 8’de kalkmaya başlamak hiç mutlu etmeyecektir. Biyolojik saatinizi günden güne alıştırın..

TAVSİYE – 2

Sabah kalkmanızı kolaylaştıran bir diğer unsur da gün ışığı.. Perdeleriniz sıkı sıkıya kapalı ise sabah ışığını almayan bir odada uyanmak oldukça zor olacaktır. Bir gece lambası gece uykunuzu verimli almamanıza sebep olabilir. Karanlık bir odada uyumak uyku kalitesi açısından önemlidir. Ancak perdenizi biraz aralık bırakıp sabah ışığının odanıza girmesine izin vermek hem gün ışığından yararlanmanızı hem de sabah kalkmanızı kolaylaştıracaktır..
Erken kalkma kararını başkaları ile paylaşın.. Böylelikle başkalarınında billdiği bir konu durumu oluşursa üzerinize bir sorumluluk almış hissetmek sizi güdüleyebilir..

TAVSİYE – 3

Geç kalkmaya alışıksanız şunları düşünebilirsiniz.. “Geç kalkıyorum ve günün çoğunu uykuda geçiriyorum”. “Gün çok çabuk bitiyor”.. “Ve gün ışığının faydalarından yararlanamıyorum”. “Bu sağlığımı da yapacağım işleri ve aktiviteleri de olumsuz etkiliyor”.. “Belki de erken kalkarak günü dilediğimce uzun yaşayabilir, kendime farklı aktiviteler hazırlayabilirim..Ve sabah saatinin eşsiz temiz havasını içime çekmek beni mutlu edebilir”.. Bu cümleleri kendinize uyarlayın.. Bir gün erken kalkın ve kendinize bir program yaparak gün sonunda gününüzün nasıl geçtiğini değerlendirin.. Uy ku düzeninizde olması gerektiği düzene oturacak ve hayatınızdan daha yüksek bir verim alacaksınız.. Şunu da unutmamak gerekir: Erken kalkmak ve güne erken başlamak depresyonu da ciddi oranda azaltıyor!

TAVSİYE – 4

Sabah kalkmanın vücudunuz için faydalarını düşünün.. Örneğin yağlanma probleminden şikayetçiyseniz bilmeniz gereken bir gerçek var. Çok uyumak size kilo aldırır.. Hareketsizliğini üzerinizden atın.. Bir düşünün, erken kalkıp gne bir yürüyüşle başladığınızı.. Gün hareketle başlıyor duş ve kahvaltı ile devam ediyor ve sonrasında günlük işler ve aktiviteler.. Nasıl aktif olduğunuzu düşünün.. Kilo problemleriyle uğraşıyorsanız hayatınızı düzene sokmanız şart.. Üstelik sadece sağlıklı yaşam için bile erken kalkmayı düşünebilirsiniz..

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika