19° Parçalı bulutlu
  • EURO 6.44
  • DOLAR 5.59

Tarçın, Bilişsel Becerileri Geliştiriyor

Beslenme - 19 Ekim 2015 09:55 A A

Tarçın, öğünlerimize lezzet katıyor. Yemeğin içine veya tatlı üzerine bir tutam serpiştireceğiniz tarçın ile harika lezzetler yaratmanız mümkün. Fakat;çok fazla bilin tarçının bilinen lezzeti ötesinde çok fazla bilinmeyen faydaları ve bize kattıklarını gördüğünüzde şaşırabilirsiniz.

Tarçın, içeriğinde bol miktarda lif barındırıyor. Ve biz lifli besinlerin defalarca kesinlikle tüketilmesi gerektiğini vurguluyoruz. İşte bu da onlardan bir tanesi. Tarçın, kalsiyum, manganez ve demir yönünden de oldukça zengin bir besin. Doğal anti-inflamatuvar özellik taşıyor.

Çoğumuz kan şekerimizi düzenlemek için tatlı, şeker ve çikolatalar tercih ediyoruz. Tarçının kan şekerimizi dengelediğini biliyor muydunuz…

Üstelik tarçın, kötü kolestrolünüzü düşürmeye bile yardımcı oluyor. Şaşırtıcı özelliklere sahip tarçın, kadınların zor geçen adet dönemlerinde yardıma koşuyor. Ruhsal sendromu atlatmaya yardımcı olan tarçın, daha iyi bir adet dönemi geçirmenizi sağlıyor.

tüm bu etkilerden faydalanmak için tarçını bolca kullanmaya gerek yok. Yoğun etkisi olması sebebiyle bir tutam hatta çok daha azı bu etkilerden faydalanmanızda yeterli olacaktır.

Gelelim bilişsel becerilerimize olan katkısına… 

Daha önce çocuklarınız veya kendiniz için bir takım haplar farklı besinler tüketmiş olabilirsiniz. Hafıza güçlenmesi için kullanılan ve pahada yüklü haplar yerine tarçına ne dersiniz…

Evet, tarçının kokusu, hafızada müthiş bir etkiye sahip. Harika bir kokuya sahip olan tarçın, bilişsel becerileri geliştirmede etkin rol oynuyor.

Bu haber 243 kez okundu.
Beslenme - 09:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.