21° Parçalı bulutlu
  • EURO 6.48
  • DOLAR 5.65

Ülser Rahatsızlığı ve Çözümleri

Sağlık - 28 Ekim 2015 19:56 A A

Ülser, yaşamı oldukça zorlaştırıyor. Karın ağrısı, baş ağrısı ve mide bulantısı gibi etkileri olan dolayısıyla rutin hayatı zorlaştıran bir rahatsızlıktan bahsediyoruz. Bu da sabah uyandığımızdan gece yatana kadar etkisini gösterdiği zamanlar dikkate alındığında kişiye çaresizlik, moral bozukluğu ve acı veriyor. Bu olumsuz etkilerden daha az etkilenmek, bu etkilere yakalanmamak veya kurtulmak için çareyi doğru beslenmede bulacaksınız. Mide ülseri için yapabileceğiniz en iyi şey sağlıklı ve düzenli beslenmedir. Şifalı bitkileri de göz ardı etmemelisiniz. Doğada kendiliğinden hazır bulunan ve insan vücuduna faydası çok yönlü doğal bitkiler kendinizi daha iyi hissetmeniz ve bu rahatsızlıkları düzeltebilmenizin en sağlıklı yollarından bir tanesi..

Birtakım bitki çayları mide ülserine  çok iyi geliyor. Nedir bunlar ?

Zencefil, kuşkonmaz, papatya, şerbetçi otu gibi.. Bu bitkileri çay olarak içmenizin midenize faydası olacaktır. Meşe palamudu ağacının toz kabuğu ve su ile yapacağınız karışımında mide ülserine iyi geldiği söylenmekte.

Lifli gıdalar tüketmeye özen gösterin. Lifli gıdalar besinlerin parçalanması için salgılanan hidroklorik asidi kontrol altında tutarak ülser yaralarının bu asit nedeniyle tahrişini önler. Dolayısıyla lifli besinler tüketmeniz ülserin etkisini azaltmakta ve daha sağlıklı bir yaşam için adım atmanızı sağlamaktadır.

İçerisinde Flavonoid bulunan besinler de ülseri önlemede yaraları iyileştirmede çok büyük etkenlerden biri.. Dolayısıyla, soğan, kereviz, elma,sarımsak tüketin.. Ülser  oluşumunun nedenlerinden  Helicobacter pylori bakterisinin çoğalmasını ve geniş yüzeye yayılmasını önleyen flavonoidler en çok bu besinlerde mevcut.. Bu gıdaları tüketmeye özen göstermeli midenize zararı dokunacak besinlerden uzak durmalısınız. doğru ve dengeli beslenmeyi alışkanlık haline getirmeniz midenize faydalı besinler tüketmeniz sizi bu hastalıktan en kısa sürede kurtaracak en etkili çözüm yolu olacaktır. Tüm bunların yanı sıra bir hekime danışmanızın da faydası olacaktır.

Bu haber 109 kez okundu.
Sağlık - 19:56 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.