15° Az bulutlu
  • EURO 6.22
  • DOLAR 5.46

Yaza Fit Girmek İsteyenlere 8 Önemli Tavsiye

Diyet - 15 Ekim 2015 17:54 A A

Yaz ayı yaklaşıyor, şimdiden kışın alınan kiloları verme ve sıkı bir vücuda sahip olma zamanı! Bir kaç tüyoya dikkat ederek yaza fit girebilir, mağazalarda yaz alışverişlerine keyifle başlayabilirsiniz.. Sıkı ve fit bir vücut için pilates’e de ihtiyacınız olacak.. Şimdiden aşağıdaki maddeleri gözden geçirin ve aslında hiçte zor olmadığını farkedin.. Kendinizi yaz kampına sokun ve stresli yaşamdan uzak durarak işe başlayın..

1. Aç Kalma!

Kendinizi uzun saatler aç bırakmayın..3 öğün değil 6 öğün yiyin. Böylelikle aç kalmayarak tatlı krizinin önüne geçiş olur besinleri zaman dilimlerine bölerek 1 öğünde yemeğe çok fazla yüklenmekten kaçınmış olursunuz. Bu da hem mideniz hem kilonuz için önemli bir detaydır.

2. Doğal Tüket!

Doğal besinler tercih edin.. İşlenmiş gıdalar yerine daha çok organik tercihler yapmanız sağlığınız ve metabolizma hızınız için olumlu bir rol üstlenecektir.

3.Bol su iç!

Daha fazla su için..Günlük yaşamda çay ve kahveye verilen önem kadar malesef su içmek ya unutuluyor ya da erteleniyor.. Veya yerine başka sıvılar terch ediliyor ancak; bilinmesi gerekir ki içtiğiniz her kahve ve koyu çay vücudunuzdan bir o kadar su götürüyor. Belki siz susuzluk ihtiyacınızı karşılıyor hissine kapılıyor olabilirsiniz fakat; ne kadar başka sıvılar tüketiyorsanız tükettiğiniz miktarda su takviyesi yapmanız gerekiyor.. Su içmeyi ertelemeyin ve Ph derecesi yüksek su markaları tercih edin. Günde 12 bardak içilmesi gereken su miktarına ne kadar yaklaşırsanız metabolizmanız için bir o kadar iyi olacaktır.

4. Egzersiz yap!

Egzersiz programları uygulayın, miskinlikten uzaklaşın..Spor doğru beslenme ile desteklendiğinde etkisini gösterecektir. Yapabileceğiniz, size uygun egzersiz programları uygulayın veya bunun için bir destek alın..

5. Düzenli Uyu!

Uyku düzenini sağlayın. Geç yatmayın ve geç kalkmayın..Melatonin hormonunun düzgün ve işlevsel bir şekilde salgılanabilmesi için gece 23:00 ile 03:00 arasında uykuda olmanız dirençli, depresyondan uzak, güçlü ve sağlıklı bir yapıya sahip olmanıza katkıda bulunacaktır.

6. Acele etme!

Hızlı kilo verme güdüsüne asla kapılmayın.. Yavaş yavaş kontrollü kilo vermek sağlıklı olandır..

7. Kendini Test et, hedefi belirle!

İdeal kilo hesaplama yöntemini kullanarak hedefinizi belirleyin. Gerçek hedefler belirleyin yapamayacağınız bir yük altına girmek sizi mutsuz eder. Üstelik verimli bir sonuç da alamazsınız. Bu sebeple gerçek hedefler koyarak sonuca emin adımlarla yaklaşın.

8. Posa yardımına koşsun!

Günlük 30gr. kadar posa tüketin. Posa, tokluk hissini arttırarak zayıflamanıza yardımcı olur.

Bu haber 349 kez okundu.
Diyet - 17:54 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.