22° Parçalı az bulutlu
  • EURO 6.42
  • DOLAR 5.57

Yeni Fitness Trendleri

Fitness - 14 Eylül 2015 17:03 A A

Herkes tarafından bilinen klasik fitness programlarını uygulamak yerine, farklı, eğlenceli ve yeni trend egzersizlerini keşfetmeye ne dersiniz? Vücudunuzu çalıştıran, formunuzu koruyan ve aynı zamanda size farklı deneyimler katacak, son zamanların en çok tercih edilen egzersizlerini sizler için bir yerde topladık.

Havada asılı iken spor ve egzersiz yapabileceğiniz Aqua Gravity, Pilates ve Yoga keyfini bir araya getiren, birleştiren Yogilates, bir direğin etrafında dans edip kalori harcayabileceğiniz Pole Dance ve daha bir çok fitness yeni trendleriyle tanışmaya hazır mısınız?

Her biri farklı eğlenceli ve vücut kondisyon egzersizleri olma özelliği taşıyor. Bu yeni egzersizler sayesinde, vücudunuzdaki istenmeyen yağ ve ödemi atacak, yüksel kalori harcamayı sağlayacak, atletik performans artışını sağlayacaksınız. Yeni fitness egzersizleriyle tanışmaya hazırsanız o halde buyrun!
Queenax
1-queenax

Fitness’in zamanla geldiği son nokta ve hatta fitness’ın kraliçesi olarak isimlendirilen Queenax, bir çok fonksiyonu birarada bulunduran etki oranı yüksek bir egzersiz türü olma özelliğini taşımakta. Öyle ki Queenax ile bir çok egzersiz uygulamasında çalıştıramadığımız kasları çalıştırmak mümkün olmaktadır.

Fonksiyonel askılama, direnç ve reaksiyon antrenmanlarını birleştiren egzersiz programı Queenax, bütün vücudumuzu bütünüyle çalıştırmaya aday bir egzersiz türü. Tavandan sarkan askı ve demir bloklar arasında yapılan bu egzersiz ile şimdiye kadar yapılan sporlar arasından daha farklı deneyimler çıkarabilirsiniz…

Jump

2-jump

Egzersiz yaparken sıkılanların yeni gözdesi olan Jump, sıçrama ve bunun yanında dans figürlerini birleştiren son derece keyifli bir egzersiz türü. Yaklaşık 50 dakikada 500 kalori yakılmasını sağlayan ve aynı zamanda dolaşım sistemini de çok etkili bir şekilde harekete geçiren Jump derslerinde ekseriyetle trambolin de kullanılarak eğlence doruğa çıkıyor.

Hemen hemen aynı hareketlerden oluşan egzersizler bana göre değil diyorsanız, birbirinden farklı figürlerin birarada olduğu ve hızın hiç kesilmediği Jump’ımutlaka denemelisiniz. Eğlenirken aynı zamanda kalori yakmanın zevkine varacaksınız.

Pole Dans

3-pole-dance-pole-dans

Eğlencenin doruklarına çıkarken aynı zamanda formunuzu korumanızı sağlayacak müthiş bir spor daha! Pole Dans… Özellikle kadınların son günlerde en çok tercih ettikleri egzersizlerden biri. Uzun bir boru üzerinde birbirinden farklı aerobik ve dans figürlerini birleştiren bu keyifli spor, yüksek düzeyli bir kondisyona ihtiyaç duyuyor. Bir borunun üzerinde tam tur dönmeye veya sadece borudan tutunarak baş aşağı durmaya çalışmak kolay olmadığı gibi yüksek kondisyon gerektiriyor.

AntiGravity Fitness

4-AntiGravity-Fitness

Havada asılı ipeksi bir paraşüt kumaşı üzerinde klişeleşmiş fitnes ve yoga hareketlerini sentezleyen AntiGravity, tam anlamıyla ayaklarınızı yerden kesecek. Büyük-küçük ulaşması zor kasları dahi çalıştıran ve vücudu baştan aşağı rahatlatan bu egzersiz ile, havada spor yaparken hem zorlanacak hem de sporun eğlenceli taraflarını keşfedeceksiniz.

Özellikle yoga severleri bir adım ileriye götürecek bu spor ile henüz tanışmadıysanız, acele etmelisiniz. Çünkü yakında herkes bu spordan bahsedecek.

Bouldering

5-Bouldering

Maceraperestlerin tutkunu olduğu, esneme ve tırmanma hareketlerini birleştiren Bouldering, önceki egzersiz programlarından biraz daha farklı. Çünkü Bouldering, diğer egzersizlerden daha fazla kondisyon ve buna ek olarak fazla disiplin isteyen bir spor.

Esas olarak Boulderig, bilinen kaya tırmanışının, iç mekana taşınmış hali. Kaya tırmanışından tek farkı, egzersizin daha alçak kayalar üzerinde yapılıyor olması. Zorlu mücadeleler, heyecan ve adrenalin severlerin tercihi olabilecek bu egzersizi denemelisiniz. Merakınıza rağmen dağ ve kaya tırmanışlarına cesaret edemeyenler için kaçırılmayacak bir fırsat. Tırmanış heyecanını spor salonunda yaşamaya ne dersiniz? Son günlerin gözde egzersizi Bouldering’i mutlaka deneyin…

Yogilates

6-yogilates

Hangisini tercih ediyorsunuz? Yoga mı Pilates mi? İşte sizi bu ikilemden kurtaracak yepyeni bir egzersiz Yogilates! İsminden de anlaşılabileceği gibi yoga ve pilatesin temel hareketlerini bir arada barındıran bu egzersizin özelliği hem sıkı hem de esnek bir vücuda sahip olmanızı sağlamak.

Trend egzersizlerden biri olan ve son yılların öne çıkan iki sporunu biraraya getiren, bu ikilinin tutkulu müdavimlerini biraraya getiren Yogilates, vücudun güçlenmesini sağlarken, kasların uzamasını ve esnekliği sağlıyor. Yoga ve pilatesin özellikle sırt ve bel ağrısına iyi gelen etkisi de Yogilates ile kazanılmış oluyor.

Bikram Yoga

7-bikram-yogo

Ödem ve toksin atarak formunuzu korumak istiyorsanız, son günlerin bu konuda en etkili ve önemli egzersiziyle tanışmak için bir fırsat! 40 derece sıcaklıkta yapılan Bikram Yoga, terlemeyi üst düzeye çıkartarak toksinlerin vücuttan kolay ve etkili bir şekilde atılmasını sağlıyor.

Bikram Yoga tüm kasları, eklemleri ve bağları çalıştırarak, taptaze oksijen dolu kanın tüm vücutta dolaşmasını sağlayan yoga ve nefes hareketlerinden oluşuyor.

Zumba

8-zumba

Global olarak en yaygın dans fitness programı olan Zumba, kıvraklığıyla insanı bir anda etkisi altına alan ve Latin müzikleri eşliğinde yapılan müthiş keyifli bir egzersiz.

Bir o kadar kolay hareketlerden oluşan Zumba egzersizi, siz çılgınca dans ederken vücudunuzun tüm kaslarını çalıştırarak, yağ yakımını ve kalori harcamanızı sağlıyor. Sıradan fitness egzersizlerini zorlu buluyorsanız Zumba’yı mutlaka deneyin. Eğleneceksiniz.

XBody

9-xbody

XBody egzersizi esas olarak tüm vücudu çalıştıran EMS sisteminin uygulandığı bir cihaz markası olarak bilinir. Dünyanın bir çok yerinde çok yoğun ilgi gören, global bir egzersiz olma özelliği taşıyan XBody, son zamanların fitness trendlerinden. Xbody stüdyolarında, bu cihaz ile yanlızca haftada 2 gün uygulanan 20 dakikalık kuvvet antrenmanları sayesinde bütün bir haftalık spor ihtiyacı karşılanmış oluyor.

Fizik tedavi, rehbilitasyon, vücut geliştirme ve atletik performans artışı olarak uygulanan XBody, fitness salonlarında yaklaşık 3 saatte yapılabilen egzersiz ve performans antrenmanını uzman eğitmenler eşiliğinde 20 dakikada gerçekleştirebilmenizi sağlıyor.

Bu haber 882 kez okundu.
Fitness - 17:03 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.