Yüzme Stilleri ile Vücudunuzu Sıkılaştırın

Spor - 3 Kasım 2015 07:19 A A

Sıkı ve fit bir vücuda sahip olmak isteyenler, yaz mevsiminde yapabileceğiniz harika bir aktivite ile forma girebilirsiniz. Mevsimin avantajından faydalanarak günlük sporunuzu denizde veya havuzda yapmaya ne dersiniz?

Yüzme stillerinizi geliştirerek, istediğiniz kıvrımlara sahip olabilmek mümkün. Üstelik, yaz sporu dememize bakmayın kışın bir kursa kaydolarak önümüzdeki yaza da harika tekniklerle girebilirsiniz. Hem dinlendirici hem de vücudunuzdaki tüm kasların çalışmasına yardımcı yüzme sporu ile daha enerjik ve daha sporttif olma şansınız var.

Yüzme tekniklerini az çok biliyorsanız bunun üstüne gidin ve daha iyi olmaya çalışın. Siz tekniklerde iyi olmaya çalıştıkça yalnızca yüzme stiliniz gelişmeyecek aynı zamanda ciddi bir form tutmuş olacaksınız. Yüzme tekniklerinden biraz bahsedelim böylelikle hangi teknikle neler yapabileceğiniz ve hangi kas gruplarınızı çalıştırabileceğiniz hakkında bir ön bilgi edinmiş olursunuz.

Kurbağalama Tekniği

Kurbağalama yüzerken ağırlıklı olarak kollarınızı değil bacaklarınızın gücünü kullanın. Daha çok kalori yakmanızla birlikte sıkı kalçalara sahip olmanızı sağlayacaksınız. Belinizin incelmesi ve sırtınızın güçlenmesi de size katacağı diğer avantajlardan birkaçı…

Serbest Stil Tekniği

Serbest stilde rahatlıkla yüzmek isterseniz eğer; başınızı çok yukarı kaldırmamalısınız. Başınızı çok fazla yukarı doğru kaldırdığınızda kalçanız daha fazla aşağı inecek ve bu da aktivitenizi yavaşlatacaktır. Dengeyi iyi kurmalısınız.

Sırt Üstü Yüzme Tekniği

Bu teknikle yüzmek istiyorsanız daha rahat hareket edebilmek için vücudunuzu kulaç attığınız yöne doğru, sağa-sola çevirebilirsiniz.

tüm bunların yanı sıra eğer; iyi bir yüzücü değilseniz ya da hiç yüzme bilmiyorsanız tek başınıza bu hareketleri deniyor olmanız sakıncalı olacaktır. Yanınızda bilen birinin olması hatta bir hoca eşliğinde hareketleri kavrıyor olmanız sağlığınız açısından önemli ve gereklidir.

Bu haber 195 kez okundu.
Spor - 07:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.