18° Parçalı bulutlu
  • EURO 6.21
  • DOLAR 5.43

Zayıflamak İsteyenler İçin Tavsiyeler

Diyet - 8 Ekim 2015 10:34 A A

Elbette zayıflama modelleri kişiden kişiye göre farklılık gösterir. Beslenme alışkanlıklar ve yaşam tarzı, sportif aktivite sıklığı, genler bu etkenlerin başlıcalarını oluşturur. Bir takım ufak tüyoları alışkanlık haline getirerek beslenme şeklinizi düzene sokabilir ve zayıflamaya kendinizi bir adım daha yakın hissedebilirsiniz..

Depresyondan uzak durun ve mutlu olmaya çalışın. Stres vücuda hiçbir şekilde iyi gelmez ve psikolojik olarak etkilerinin yanı sıra fizyolojik etkileri de olumsuz olacaktır.

Sık sık yemeye alışın. Sık yeme alışkanlığı az yemenizi sağlayacaktır. Az az fakat; sık beslenmelisiniz.

Zayıflama çayları tek başına etki göstermez. Yemek düzenine dikkat etmeden içeceğiniz içeceklerle zayıflama planları yapmak zayıflamaya yardımcı olmayacaktır.

Günlük almanız gereken besin miktarlarını ciddiye alın.. Vücudun hem karbonhidrata, hem proteine hem de yağa ihtiyacı var. Tabii bunlar ölçüsünde olacak şekilde..

Sabah saatlerinde yediğiniz pul biber sizin gün boyunca fazla açlık çekmemenizi sağlayacaktır. Böylelikle öğünlerde daha az besin tüketebilirsiniz.

Kafeinsiz kahveler tercih edin.. Düşük kalorisiyle hem sizi dinç tutar hem de muhteşem bir antioksidan görevi görür. Kremasız sade kahve ile tokluk hissinizi de arttırabilirsiniz.

Balıkta somon tercih etmeye özen gösterin. Somonda bulunan omega 3 yağları vücudunuzdaki yağ yakımını harekete geçiren bir rol üstlenir.

Kızartmaları seviyor olabilirsiniz, ancak bol yağda kızarılmış besinler yerine fırınlamayı veya haşlamayı tercih edin. Bu hem sağlıklı olacak hem de fazla yağlardan kurtulmuş olacaksınız..

Bu ay 10 kilo vermeyi hedeflemeyin. Hedefiniz kilo kaybetme sayınız değil, giymek istediğiniz bir kıyafet, bir beden ölçüsü olsun.. Eğer karar veriyor fakat bir türlü başlayamıyorsanız ufak tefek alışverişlerle kendinizi güdüleyin. Bir dpor kıyafeti alın mesela. Bir ayakkabı veya bir sporcu atleti.. Yaptığınız plana uyduğunuzda üzerini çizeceğiniz bir fosforlu kalem bile olabilir. Ufak tefek şeylerle motive olun ve biran önce başlayın..

Bu haber 360 kez okundu.
Diyet - 10:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.